دیباچه مترجم
 
خواننده گرامي
 
درتابستان 1388 به اتفاق تعدادی از همکاران در کنفرانس سندروم ترنر در کپنهاک شرکت و با کمال تعجب و برای اولین بار تعداد زیادی از دختران و خانمهای مبتلا به سندروم ترنر را در سالن افتتاحیه مشاهده کردم که برای بنده بسیار جالب بود.
در آن کنفرانس زنان و دختران مبتلا به سندروم ترنر در کنار پزشکان خود از رشته های مختلف گرد هم آمده بودند که جدیدترین اطلاعات مربوط به شناخت و مراقبت از سندروم ترنر را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.
این کنفرانس به همت انجمن سندروم ترنر و با حمایت شرکت نووو نوردیسک برگزار شده بود.  نقاط قوت همایش را مي توان در تشكل انجمن جهانی سندروم ترنر در کشورهاي مختلف و همچنن انجمن جهاني سندروم ترنر دانست که با علاقمندي خاص و تلاش فراوان مسائل مربوط راپي گري مي کردند.

 

در آن همایش سه روزه مسائل مختلفي آموختم از آن جمله شور و نشاط حاکم بر افراد مبتلا به سندروم ترنر بود و در ذهن اینجانب این جمله تداعي مي شد : ابتلا به يک بیماري خوشایند نیست ولي با ابتلا به يک بیماري نیز مي توان خوش بود.
در روز دوم كتاب «سندروم ترنر » بين مدعوين (اعم از كادر پزشكي و بيماران) توزيع شد كه به نظر اينجانب كه سالها در اين حيطه فعاليت داشته ام كتابي جالب و جامع بود.
تصميم گرفتم كه براي استفاده همكاران گروه پزشكي و مبتلايان به سندروم ترنر ترجمه فارسي آن را آماده نمايم.
امروز با كمال خرسندي مي بينم كه با سعي همكاران و حمايت شركت نووونورديسك پارس بعد از یکسال اين كتاب ارزشمند در اختيار علاقمندان قرار مي گيرد.
دکتر رحيم وکيلي
تابستان 1390